Перевагою пилососів, з великою силою всмоктування і малим діаметром вхідних патрубків, є здатність ефективно відривати прилип до підлоги сміття. Це зручно при прибиранні сильно забруднених і запилених приміщень після проведення ремонтів.
Для збору стружки в приміщеннях невеликих майстерень з малими і середніми за розміром деревообробними верстатами, краще пилосос стружкоотсос, такий як WorkMan DC-D.
Обертання оснащення верстатів по дереву відбувається на високих оборотах. Після врізання в матеріал фрези, строгального ножа або диска легкі тирса вже відділені від заготовки, не пов'язані між собою і знаходяться всередині повітряного потоку. Завдання стружкоотсоса підхопити їх і відвести в сміттєприймач.
Як працювати з Стружкопилесоси.
На головку установки одягається складчастий фільтр тонкого очищення. На нього зверху встановлюють мішок з фільтрувальної тканини, краї якого підгинаються.
Головку поміщають в металевий контейнер і защелкивают по периметру затискним хомутом.
Шланг приєднують через патрубок у верхній частині корпусу і фіксують дротяним хомутом.
При включенні створюється розрядження, яке втягує стружку по шлангу. Решітку для крупного сміття тут не встановлюють, оскільки потрапляють в резервуар важкі відходи одразу падають на дно, а дрібні прилипають до зовнішньої поверхні попереднього фільтра. Очищений повітряний потік виходить (розповісти через який отвір) в приміщення.
Бак пристрої періодично спорожняти від великої стружки, а мішок витрушують від деревного пилу зменшуючи газо- пилову навантаження на фільтруючий матеріал.