Призначення.
При вирізанні заготовок з деревини користувач стрічкової пилки отримує ряд переваг, порівняно з іншим аналогічним обладнанням.
Завдяки полотну товщиною 0,6 мм в відходи йде мінімальна кількість матеріалу. Торець розпиляної деталі мінімальної шорсткості, завжди чіткий і не вимагає подальшої обробки. При цьому він завжди перпендикулярний базової поверхні, на відміну від інструменту із закріпленою в одній точці фіксації пилою, яка відхиляється вільним кінцем, викликаючи розбіжність сторін заготовки.
Пропили по зовнішньому контуру можуть бути як прямолінійними, так і з поворотами. З базовим полотном шириною 13 мм, що йде в комплекті з WorkMan 1201 радіус заокруглень становить 75 мм, при установці ж 10 мм стрічкової пилки радіус складе 35 мм.
Під час обробки виробів малих розмірів їх не потрібно стаціонарно фіксувати; подача і маніпуляції здійснюються руками.
Особливості конструкції.
Стіл.
Робоча поверхня у стрічкопильного верстата WorkMan 1201 дуже масивна, вилита з чавуну розміром 548 х 400 мм з висотою борту 34 мм. Нахил для отримання косих пропилів виконується в обидва боки, в діапазоні від - 12,5 ° до + 45 ° при обертанні маховика і контролі за розмічальної шкалою. Щоб нахилити стіл на негативний градус необхідно додатково відкинути в сторону завзятий болт-обмежувач горизонтального положення. Стопоріння в обраному положенні виконується затягуванням рукоятки.
У центрі столу є наскрізний проріз для пропускання стрічки. Ліворуч і праворуч від неї, на відстані 170 мм виконані пази, паралельні їй, для установки алюмінієвого кутового упора з транспортиром.
Поздовжній упор також алюмінієвий, виконаний з товстостінного коробчатого профілю. Він легко ковзає і відсувається на необхідний розмір по розмічальної лінійці, розміщеної вздовж столу з боку оператора і фіксується натисканням важеля стопора вниз.
Натяг полотна.
Алюмінієві, шестипроменеві, пильні шківи ретельно збалансовані на заводі. На їх зовнішній поверхні встановлений злегка опуклий гумовий бандаж, щоб оснащення, при обертанні, сама виїжджала на центральну частину колеса.
Для виключення зіскакування стрічки з обода, появи втомних пошкоджень на звареному стику, зняття сверхнагрузки з підшипників, шківи повинні бути натягнуті.
Обертаючи регулювальний гвинт стрічкопильного верстата WorkMan 1201 змінюють положення верхнього колеса у вертикальному напрямку, при цьому необхідне зусилля підтримується стислою пружиною.
Оптимальним вважається мінімально можливе натяг при якому полотно не зісковзує, відхиляючись при натисканні пальцем на центр вільної ділянки на 5-6 мм, а на гумі обода не залишаються вм'ятини.
Направляючий блок.
У вертикальному ділянці незамкнутого контура корпусу WorkMan 1201, на штанзі з зубчастої рейкою, встановлено направляючий пристрій. Залежно від висоти розпилюється деталі його можна піднімати / опускати обертанням маховичка, щоб мінімізувати відстань до верхньої площини заготовки.
Направляючі сухарі, дуже зручно регулювати. На відміну від підшипників, завдяки великій площі дотику, вони створюють хорошу опору для полотна, збільшуючи її стійкість при русі і очищаючи від смоли, знижуючи засмаліваніе шківів.
Сухарі легко налаштовувати, наближаючи або відсуваючи від пильного полотна. Ідеальною вважається настройка коли між ними майже немає зазору і, одночасно, відсутнє тертя.
Бічні ролики включаються в роботу і починають обертатися при вібрації, що з'являється, наприклад, від контакту з сучком і короткочасному відхиленні стрічки від вертикалі. Або при виконанні пропилів малих радіусів, коли пилку скручує.
Наполегливий ролик підтримує стрічку з боку задньої частини і не дає їй зміщатися при збільшенні подачі заготовки.