Набір по догляду за каменем
Вироби з натурального каменю протягом багатьох років можуть прикрашати ваш будинок або навколишню територію. Камінь цінується не тільки завдяки своїм винятковим естетичними властивостями, але і як особливо твердий, міцний і довговічний матеріал. Це дає підстави вважати, що він невразливий, а його краса ніколи не померкне. Але це не так. Внутрішня структура каменю дуже тверда, однак на його поверхні залишаються сліди впливу природних факторів і побутової діяльності людини - подряпини, забруднення і т. П. В результаті камінь втрачає свою красу, колір, гладкість.
Пошкодити поверхню каменю можуть навіть найдрібніші деталі інтер'єру (статуетки), побутові речі (посуд), залишити плями - тюбик крему або стакан соку, а металеві предмети і прилади можуть сформувати іржу. Про вироби з каменю, які перебувають в сирому приміщенні або під відкритим небом, і говорити не доводиться.
Камінь складається з безлічі маленьких порожнин, званих порами. Після обробки кам'яного масиву, т. Е. Виготовлення з нього того чи іншого виробу, що знаходяться на поверхні пори перетворюються у відкриті поглиблення. Неважко собі уявити, що вже після першого контакту з навколишнім середовищем вони заповнюються вологою і забрудненнями, внаслідок чого поверхня каменю нерівномірно темніє, стає шорсткою і нерівною. Щоб цього уникнути, поверхня щойно обробленого каменю покривають спеціальним захисним шаром, який заповнює відкриті пори і запобігає потраплянню в них небажаних речовин. Захищений таким чином камінь якийсь час зберігає свій первісний вигляд. Однак під впливом спеки, холоду, вологи, посухи та інших факторів захисний шар зникає, пори на поверхні відкриваються, і камінь знов стає вразливим.
Перший крок: очищення забрудненого каменю
Візьміть ємність з очищувачем каменю і добре збовтайте вміст. Невелика кількість очищувача налийте в посуд з водою в співвідношенні 1:10 і добре розмішайте. Приготований розчин вилийте на зовнішніх поверхнях. Що входить до складу набору одношарової губкою (№ 3) розподіліть склад по всій поверхні, яку ви збираєтеся очистити. Залиште на кілька хвилин, щоб розчин вбрався в забруднення. Тієї ж губкою неквапливими легкими рухами очистіть поверхню. Сильно забруднені місця очистіть повторно. Після закінчення очищення промийте поверхню водою. Пам'ятайте, що краса навіть самим ретельним чином очищеного каменю буде недовговічною, якщо ви не захистите очищену поверхню від впливу навколишнього середовища. Тому обов'язково виконайте і другий крок.
Другий крок: створення захисного шару - полірування
Полірувати можна тільки чисту і суху поверхню. Тому після очищення каменю дайте йому просохнути. Візьміть ємність з поліролью і добре збовтайте. Невелика кількість кошти нанесіть на поверхню каменю. М'якою стороною входить до складу набору двошарової губки (№ 4) рівномірним тонким шаром розподіліть поліроль по поверхні. Залиште на 30 хвилин, щоб засіб висохло. Потім жорсткою стороною зі штучної шкіри (№ 5) тієї ж губки легкими обертальними рухами втирайте поліроль в камінь, поки на його поверхні не залишиться явних слідів полірування. Місця, які піддаються найбільш сильним забрудненням, обробіть двома шарами воску.
(!) Цей постійний нескладний догляд допоможе захистити камінь, зберегти його властивості, красу і уникнути небажаних наслідків. Процедуру рекомендується повторювати кожні 2-3 місяці.
Набір по догляду за каменем