Як під'єднати стабілізатор напруги
Як під'єднати стабілізатор напруги
Перш ніж купити захисний пристрій електротехніки, слід розібратися, як його під'єднати безпечно та ефективно. Це дозволить уникнути проблем із подальшою експлуатацією та забезпечити нормальну роботу приладів у будинку. Щоб розібратися, як під'єднати стабілізатор напруги, ознайомтеся з основними типами, можливостями та способами монтажу.
4 види стабілізатора напруги, який краще?
Сучасні виробники пропонують кілька видів пристроїв стабілізації, які мають відмінності за принципом дії та схемотехнікою.
СН бувають:
Релейні – це найбільш популярні моделі. Працюють за принципом ступеневої комутації трансформаторних витків за допомогою включення реле.
Переваги:
- Широкий діапазон вхідної напруги
- Робота пристрою за відсутності електроживлення
- Відсутність спотворень у формі сигналу
- Високий ККД
- Висока перевантажувальна здатність
- Надійність
- Тривалий експлуатаційний термін
Електромеханічні – відрізняються доступною вартістю за високої потужності пристрою. Комутація певного числа витків відбувається за допомогою механічного пересування струмознімача від сервопривідного двигуна.
Переваги:
- Висока точність стабілізації
- Точність роботи при високих навантаженнях
- Можливість стабілізувати як низьку, так і високу вхідну напругу
Симисторні або тиристорні – це електронні СН, які виконують ступеневе перемикання обмоток за допомогою електронних ключів.
Переваги:
- Високий коефіцієнт стабілізації
- Високий рівень захисту від перепадів вхідної напруги
- Широкий діапазон регулювання спотворень
- Відсутність електроперешкод
- Надійність
- Тривалий термін служби
Інверторні стабілізатори. Це найменш поширені пристрої для стабілізації, але вони мають досить унікальні технічні характеристики.
Вони працюють за принципом подвійного перетворення. Спочатку вхідна напруга перетворюється на постійний струм, накопичуючись у проміжному діапазоні, а потім він перетворюється на змінний струм, але вже зі стабілізованим значенням напруги.
Переваги:
- Висока точність та швидкість регулювання
- Широкий робочий діапазон вхідної напруги
- Стабілізація вихідної напруги
- Можливість придушення імпульсних та частотних спотворень
Що потрібне для підключення?
Щоб правильно під'єднати агрегат, слід досліджувати основні правила. Без спеціальних знань та вмінь зробити це складно. Для безпеки доцільно користуватися послугами професіоналів.
Крім самого пристрою, вам знадобиться:
- Трижильний силовий кабель
- Трипозиційний вимикач (Включено споживач 1, Вимкнено, Включено споживач 2)
- ПУГВ провід
Підготовка до підключення стабілізатора напруги
Спочатку слід вмонтувати в електрощиток трипозиційний вимикач. Потім необхідно визначити місце встановлення стабілізатора. Далі від щитка до місця монтажу СН прокладаєте 2 кабелі. Рекомендується промаркувати обидва, помітивши одні як "вхід на стабілізатор", другий - "вихід зі стабілізатора".
Як під'єднати стабілізатор напруги у приватному будинку?
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Пристрій стабілізації необхідно підключати до мережі після лічильника електроживлення! (При цьому варто монтувати його перед захистом від високої напруги). Це зумовлено правилами та нормами користування електроенергією, прописаними в договорі. Відповідно до нього, користувач не має права під'єднувати будь-який пристрій до лічильника.
Порядок підключення СН наступний:
- Знеструмити мережу (вимкнути вступний автомат)
- Перевірити, чи немає напруги в електрощитку (використовувати індикаторну викрутку, мультиметр)
- Забезпечте додатковий захист пристрою ПЗВ.
- Під'єднати кабелі
- Переконатись у надійній фіксації проводів
- Запустити подачу електроенергії
Додаткові поради:
- У побутовій мережі обов'язково наявність заземлювального контуру
- Не можна включати стабілізатор у мережу, якщо він щойно був принесений з морозу. Необхідно, щоб конденсат усередині пристрою спершу випарувався. Також не слід вмикати агрегат на вулиці.
- Якщо пристрій захисту має потужність менше ніж 5 кВт, його можна підключати безпосередньо до розетки. Це оптимальний варіант для експлуатації у гаражі або на дачі.
- Запас потужності захисту електротехніки становить 20-30%, тому заборонено підключати СН до надмірного навантаження.
Де підключати стабілізатор напруги?
Якщо ви хочете розібратися, як правильно під'єднати стабілізатор напруги, важливо вибрати спосіб його монтажу та місце встановлення. Існує три типи:
- Настінно-навісний. У разі можна закріпити СН на вертикальній площині. Це оптимально для малогабаритних агрегатів невисокої потужності. Їх перевагами можна відзначити компактність, можливість монтувати стабілізатор поблизу пристрою, якому забезпечується захист.
- Стійковий варіант. Це оптимальні моделі для економії простору, якщо у вас є побутова шафа для такого обладнання. Плоский корпус та стандартна ширина пристрою дозволяє встановлювати його в одній металевій стійці.
- Горизонтальні. Найпоширеніша конструкція. Побутові моделі виконані у вигляді моноблоків, що зручно для встановлення у будь-якому зручному для користувача місці. Якщо говорити про промислове обладнання, такі стабілізатори є шафами вертикального типу.
Який вид стабілізатора вибрати для підключення до будинку?
Для будинку або квартири користувачі вважають за краще підключати електронні стабілізатори. Вони можуть забезпечити надійний захист усім дорогим електроприладом. Якщо у вас не спостерігаються великі перепади напруги та у квартирі не встановлено особливо цінної апаратури, можна використовувати електромеханічний тип.