Як зробити ящик для інструменту
Якщо ви є представником робочої професії або любите робити вдома, важливо, щоб необхідні інструменти були під рукою. Якщо в арсеналі підручних засобів є невелика кількість обладнання, можна використовувати пояси. Це актуально для легких за вагою інструментів.
Але найчастіше досвідчені будівельники та майстри використовують масивні інструменти різного розміру, форми та ваги, тому для їх зберігання та зручного використання важливо мати ергономічний ящик. Можна купити готовий виріб або зробити його самостійно, користуючись порадами від професіоналів, або розібратися, як зробити ящик для інструменту власноруч. Це дозволить забезпечити максимальну зручність використання у будь-яких умовах.
Види органайзерів для інструментів
Ящики для інструментів відрізняються за конструкцією, дизайном, місткістю, габаритами та вагою. Щоб виготовити якісний органайзер, важливо розібратися, які існують різновиди, щоб вибрати оптимальну конструкцію на тривалий термін служби:
- Непрофесійні. Органайзер є ємністю будь-якої форми та розмірів з передбаченими відсіками для розміщення інструментів. Найчастіше для цього використовуються сумки чи бокси.
- Організатор для зберігання електроінструментів. Це ємність, в якій можна розмістити пристрої, що працюють від мережі:
- Дриль
- Шурупокрут
- Болгарка
Особливість даного виробу полягає у наявності великого відділення для зберігання приладу та кількох невеликих відсіків для супутніх інструментів (змінні дрилі, диски).
- Професійний бокс. У цьому випадку ящик виготовляється під певний вид інструменту. Завдяки цьому вдається створити максимально компактний органайзер для зберігання вмісту.
- Універсальні ящики бувають різного розміру типу конструкції, виготовляються з будь-яких матеріалів.
Конструкція інструментальних боксів
Перш ніж приступити до виготовлення ящика для інструментів своїми руками, важливо розібратися, які бувають їх конструкції та чим вони відрізняються:
- Кейс інструментальний бокс прямокутної форми. Завдяки передбаченій ручці виріб легко переноситься в зручне місце роботи. Передбачає наявність відділень зі схемними перегородками відсіків для зручного розташування інструментів. Зручність експлуатації полягає в невеликому розмірі та легкості конструкції.
- Контейнер це велика шухляда, в якій присутні кілька відділень, які можна скласти в один цільний бокс. Розкладається конструкція убік або вгору. Як правило, це об'ємний габаритний органайзер, тому для зручності пересування його оснащують додатковими коліщатками.
- Мультибокс це споруда з висувними ящиками за принципом традиційного комода для речей. Висота кожного окремого відсіку може бути однаковою чи ні, залежно від потреб користувача та типу інструментів.
Вимоги до інструментальних скриньок
Перш ніж приступити до виготовлення інструментального боксу, крім вибору конструкції важливо визначити матеріал виготовлення:
- Дерево бюджетний варіант, доступний кожному майстру. З деревиною зручно працювати, а для виготовлення кейсу можна вибрати лист міцної фанери або дерев'яну дошку завтовшки не менше 10 мм. Оптимально вибирати сосну. Габарити виробу та внутрішню конструкцію ви регулюєте самостійно.
- Метал. Для виготовлення ящика краще вибирати сталь чи листи металу мінімальної товщини. Недоліком даного органайзера є велика вага за рахунок тяжкості сировини. Однак металеві вироби надійніші, міцніші, що є незаперечною перевагою, в порівнянні з дерев'яними боксами. Щоб полегшити конструкцію часто використовують алюміній.
- Пластик найлегший і найдоступніший матеріал для виготовлення інструментальних органайзерів. Однак із пластику самостійно робити бокс важко, тому користувачі віддають перевагу купівлі виробу в спеціалізованому магазині.
Щоб виготовити корисне та ергономічне пристосування, необхідно мати в наявності оптимальний набір інструментів:
- Інструмент для різання матеріалу болгарки, ніж, пилка
- Дриль
- Ножиці для різання металу
- Молоток та цвяхи
- Фрейзер ручного типу
- Лінійка, рулетка, олівці, стамески
- Викрутки
- Клей
Важливо забезпечити надійне кріплення ящика, оснастивши його замком, що є актуальним для простих конструкцій органайзерів. Це можуть бути:
- Засувки
- Металевий замок на клямці
- Пластикові засувки
- Навісний невеликий замок
Напрямні важливі елементи конструкції, що забезпечують економію корисного простору ящика.
Найпростіший переносний ящик у машину або гараж
Якщо ви хочете розібратися, як зробити ящик для інструментів невеликого розміру для роботи в гаражі, дотримуйтесь порад від фахівців:
- Виберіть матеріал для виготовлення. Врахуйте, що лист матеріалу для спорудження дна повинен бути товстішим, оскільки на нього припадає все навантаження в процесі використання боксу за призначенням.
- Вибираючи матеріал, також враховуєте загальну вагу за повного завантаження органайзера інструментами. Важливо, щоб стінки боксу були максимально міцними та не деформувалися після закладки вмісту.
- По можливості виключіть використання легкозаймистого матеріалу.
- Готова конструкція повинна мати отворів і щілин, крізь які може потрапляти волога, пил чи бруд. Це негативно вплине на інструменти всередині.
Час і трудовитрати, витрачені виготовлення інструментального кейса, залежить від досвіду майстра і складності обраного типу боксу. Якщо ви хочете отримати ефективну і грамотно продуману споруду, необхідно створити креслення на папері.
Отримане зображення окремих елементів перенесіть на вибраний матеріал, а потім зробіть його розкрий. Створення шаблонів допоможе попередньо оцінити недоліки виробу до того, як його буде повністю зібрано.
Як зробити просту відкриту скриньку для інструментів
Максимально проста конструкція боксу для зберігання інструментів із фанери передбачає наступні етапи робіт:
- Підготовка креслення
- Перевірка відповідності вимірів
- Вибір матеріалу. Для стін боксу необхідно брати лист товщиною не менше 10 мм, а для конструювання дна не менше 15 мм.
- Перенесення креслення на матеріал та вирізати елементи
- Обробка країв деталей наждачкою та склеювання між собою
- Щоб конструкція була міцнішою, під час створення креслення краще передбачити систему пазів
- Для посилення конструкції після висихання додатково зміцнити стики корпусу цвяхами.
- Щоб бокс було зручно транспортувати, краще зробити ручку з металу або підручних матеріалів, які зможуть витримати вагу інструментів в органайзері.
Ящик для зберігання інструментів із кришкою
Вироби можна оснастити кришкою, щоб захистити вміст від попадання вологи та пилу. Це складніша, але зручна і практична конструкція. Складання такого боксу передбачає використання саморізів та шурупів, а також петель для відкидної кришки.
Для створення такої інструментальної скриньки вам знадобиться таке:
- Фанера або деревина (товщина листів для стін не менше 8-10 мм, для днища не менше 15-18 мм).
- Шурупи, цвяхи, петлі, тримачі, інша фурнітура в залежності від типу конструкції ящика
- Шурупокрут (якщо його немає, тоді ручна викрутка)
- Молоток
Складання кришки боксу проводиться за заздалегідь підготовленими кресленнями. Підготовлений елемент кріпиться до основи боксу за допомогою рояльних або меблевих петель. Можна залишити кришку знімною, але це не дуже надійний варіант.
Переносний ящик з висувним відсіком
Для створення габаритної та функціональної скриньки для інструментів з висувним відсіком доведеться витратити більше часу та зусиль. Така конструкція контейнера передбачає використання органайзера як тимчасове місце для сидіння.
Основна відмінність від стандартних боксів у тому, що тут передбачено наявність великого відсіку, де можна зберігати великий електроінструмент. Висувна скринька в такому випадку служить для розміщення дрібних інструментів та деталей. Вони розташовані вертикально, що зручно для користувача, який може швидко діставати підручний предмет за необхідності.
Основа контейнера виготовляється із листа фанери, стійкої до вологи. Її товщина має бути мінімум 15 мм. Товщина фанери для відсіків 6 мм. Кількість та розмір відділень у висувній скриньці визначається майстром індивідуально. Перш ніж зробити складання всіх елементів, важливо приміряти ящик до корпусу, щоб він вільно заходив у пази та напрямні. На початкових етапах це дозволить усунути недоліки.
Щоб висувна скринька була стійкою м в процесі транспортування боксу не відкривався, необхідно встановити простий поворотний замочок.
Інструментальний бокс із фанери
Фанерна скринька для зберігання інструментів це практичний і функціональний бокс, для спорудження якого необхідно мінімум коштів та часу. Фанера один з найбільш доступних і недорогих матеріалів, з яким легко працювати навіть недосвідченому майстру. Такі контейнери чудово підійдуть для зберігання побутових інструментів у гаражі, машині, господарському приміщенні.
Щоб виготовити ящик для інструментів із фанери власними руками, знадобиться:
- Лінійка, рулетка, папір та олівці для створення попереднього креслення
- Різальний інструмент для розкроювання матеріалу за заздалегідь підготовленими кресленнями ножа, ножівка, пила, болгарка
- Предмети для скріплення деталей цвяхи, шурупи, вологостійкий клей, молоток, шурупокрут
Фанерний контейнер має низку переваг експлуатації:
- Легка вага
- Простота збирання
- Доступний, недорогий матеріал
- Варіації дизайну
- Ергономічність, практичність та довговічність
Вивчивши прості правила та рекомендації, ви, заощаджуючи кошти на придбання професійного органайзера, можете самостійно виготовити бокс у відповідність до наявності власних інструментів у майстерні.