Як зробити мотоблок своїми руками
Всім дачникам відомо, що обробляти значні території, відведені під город, одними лише підручними інструментами - дуже складно. Але, на жаль, не всі мають можливість купити мотоблок, через його високу вартість. Деякі умільці майструють мотоблоки своїми руками, що обходиться зовсім недорого.
Безперечна перевага саморобних мотоблоків полягає в їх вартості: витрати на матеріали практично відсутні. Більшість витратних матеріалів можна знайти в господарстві, а відсутні елементи можна викупити у сусідів за низькою вартістю. Мотоблок можна зібрати з підручних матеріалів, найчастіше використовують деталі старих бензопил, мотоциклів або мопедів, і іншої сільгосптехніки. Якщо порівнювати, по своїй надійності і функціональності, такі пристрої нічим не гірше, ніж фабричні мотоблоки-культиватори, але у фінансовому плані, часто, виявляються набагато вигідніше.
З чого почати?
Спочатку вам слід зрозуміти, яка потужність пристрою вам необхідна. Виходячи саме з цього критерію, буде відбуватися вся подальша робота. Для того, щоб приступити до спорудження непростого пристрою вам будуть потрібні:
- Бензопила, мотоцикл або мопед, які послужать донорами запчастин;
- Апарат для зварювання;
- Дриль;
- Креслення;
- Шліфувальна машинка;
- Набір інструментів.
Слід розуміти, щоб зібрати подібний пристрій, необхідно володіти певними знаннями про те, як працюють двигуни внутрішнього згоряння.
Послідовність сбірки
- Щоб двигун з пристрою-донора працював правильно, його необхідно трохи допрацювати і оснастити примусовою системою охолодження. Також, потрібно збільшити тягу, для легкого запуску, це можна зробити шляхом заміни клапана на пелюстковий.
- Для виготовлення рами можна використовувати різні підручні матеріали. Є два найпоширеніші варіанти:
- Використовувати сталеві куточки або труби;
- Переробити та вдосконалити раму від мотоцикла
- Для коліс мотоблока найкраще використовувати невеликі колеса, не більше 10 дюймів, від сільгоспмашин. Деякі вважають за краще використовувати металеві колеса. При бажанні, можна встановити гусениці або фрезу.
- Для паливного бака можна використовувати практично будь-яку ємність. Головне потурбується про те, що б бак був надійно закріплений і повністю герметичний.
- Важливо зробити фільтр для очищення повітря. Зробити його можна з простої консервної банки і шматка сталевої труби. В ролі наповнювача можна використовувати капронову нитку, просочену маслом.
- Кермо для культиватора робиться з двох труб. До них прилаштовують ручки газу і зчеплення. Вся ця конструкція кріпиться вже безпосередньо до самої рами культиватора.
- Якщо ви збираєтеся використовувати велику кількість навісного обладнання, необхідно зробити ходоуменьшитель - це основна складова коробки передач, яка відповідає за роботу на низьких швидкостях. Він необхідний і для нарізки борозен, і для викопування картоплі. Також, з його допомогою набагато зручніше працювати на невеликих ділянках, між деревами і біля парканів.
- Навісне обладнання необхідно оснастити поворотним механізмом. Це пристосування можна зробити з двох лонжеронів і балки між ними, яка служить опорою для прикріплення робочого знаряддя.
Додаткове обладнання
Для комфортної і повноцінної роботи, ваш саморобний культиватор можна доповнити рядом пристроїв.
- Адаптер двоколісний зробить ваш пристрій набагато зручніше, і полегшить вашу роботу;
- Причепи до мотоблоків виконують ряд корисних функцій, вони стають незамінним в період збору врожаю, і під час перевезення вантажу. Можна зробити своїми руками або купити новий самоскид в інтернет-магазині.