Призначення і різновиди секаторів
На сьогоднішній день тема «саду» є дуже популярною, деякі мають сад на дачі, хтось в приватному будинку, а деякі є просто власниками садових угідь. Однак не це важливо, важливо те, як і чим ви доглядаєте за зеленими насадженнями.
У сучасному світі ми маємо величезну кількість різноманітних садових інструментів, включаючи електричні, бензинові. Але для роботи з садом така «важка артилерія» не завжди підійде. У цьому випадку більш розумним рішенням буде використання секатора, оскільки ми будемо лише обрізати сухі гілки дерев, чагарників, і надавати їм доглянутого вигляду.
Основним призначенням цього приладу є стрижка гілок дерев і кущів, основною характеристикою - діаметр гілки, яку він може зрізати. Оскільки принцип дії у всіх секаторів однаковий, то відповідно і їх видів не багато. А відрізняються вони між собою за такими ознаками:
- матеріал лезвий,
- рукоятки,
- різні механізми приведення секатора в початкове положення,
- наявність фіксаторів-засувок,
- фіксатори у вигляді скоби.
Саме завдяки своїм невеликим розмірам (так як вони не призначені для роботи з товстими гілками) секатори є дуже зручними у використанні,. Зовні схожі на ножиці, принцип роботи практично такий же.
Види секаторів:
- Стандартний. Це секатор з одним ріжучим лезом, який дозволяє працювати з молодими пагонами, а також зі свіжими гілками дерев і кущів. Ріжуче лезо і додаткова пластина цього приладу, зміщена щодо лінії різу, і це дозволяє деформувати лише відтинається частина гілки, інша ж частина залишається неушкодженою
- Секатори з опорою. Такий вид забезпечить вам більш щадний режим роботи, і причина зовсім не в тому що менше втомитеся, а в тому що зріз ваших рослин буде менш пошкоджений. Наковаленкою розташовується на лінії зрізу, а виготовляється з пластика, на який нанесені насічки. Призначення насічок - запобігання ковзання гілки, і надання можливості точно і без пошкоджень виконувати рез рослин. Ці секатори легко можуть впоратися навіть з дуже товстими (до 30 мм) і старими сухими гілками дерев
- Секатори з храповим механізмом. На перший погляд, це звичайний секатор, проте він має кілька ступенів обрізки завдяки храповими механізму, який забезпечує якісну обрізку, як сухих так і «живих» гілок. Цей механізм працює за такою системою: обрізаючи товсту гілку з кожним натисканням відбувається фіксація лез, а леза назад розкритися не можуть до попереднього стану. А значить, щоб відрізати гілку, вам необхідно зводити леза в кілька етапів (в 2-3 рази)
- Секатори для щеплення. Хоча пристрої такого роду і не призначені для обрізки гілок, однак вони є не менш важливими в прищепленні рослин. Ножі таких секаторів значно відрізняються зовнішнім виглядом від звичайних секаторів. Так як мають фігурну форму, а також роблять дзеркальні зрізи на підщепі і підщепі.
Одним з найбільш популярних секаторів є акумуляторна модель Li-ion 1,3 Ah Sturm CS7214. Так як це інструмент, який просто ідеально підходить для обрізки декоративних чагарників, а також не потрібних пагонів і тонких гілок. Натиснувши одну кнопку ви зможете отримати якісну роботу секатора, який прекрасно впорається з різкою гілок товщиною до 14 мм. Зауважте, що у апарату присутній аварійний вимикач, який перешкоджає випадковому запуску. Придбати, такий необхідний, садовий инструмен ви можете в інтернет-магазині Керамін, до того ж за дуже вигідною ціною.